Projekt "TIK: Zamknijmy epokę kredy
i gąbki w województwie łódzkim"

W październiku br., grupa 12 nauczycieli naszej Szkoły skorzystała z zaproszenia Opolskiej Akademii Kompetencji Microsoft AIRLAN i przystąpiła do realizowanego przez w/w firmę Projektu "TIK: Zamknijmy epokę kredy i gąbki w województwie łódzkim" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu było dostosowanie kwalifikacji nauczycieli z terenu woj. łódzkiego do pracy z nowymi technologiami komunikacji, interfejsu i obsługi narzędzi TIK, zawartymi w MS Windows 7 oraz MS Office 2010 PL, Windows 2008.

W dniach 22.10.12r. – 26.10.12r. oraz 5.11.12r. – 9.11.12r. na terenie naszej Szkoły przeprowadzone zostało bezpłatne szkolenie z zakresu MS Windows 7 oraz MS Office 2010 PL zakończone egzaminem zawodowym Microsoft z zakresu technologii będącej przedmiotem szkolenia.

Każdy z uczestników szkolenia otrzymał także bezpłatnie pakiet edukacyjny MS Office 2010 PL dla 3 komputerów.

Szkolenie prowadzone było przez wykwalifikowanych trenerów firmy Microsoft.