Nie na darmo

W naszej szkole redagowane jest Pismo Gromady Uczniowskiej - "Nie Na Darmo".
Gazeta wydawana jest od grudnia 2003r.
Opiekunami pisma są: mgr Edyta Osmolak oraz mgr inż. Urszula Kasierska.
Redakcja mieści się w sali informatycznej nr 6.

Dotychczasowy skład redakcji:

• Malwina Słowińska(absolwentka),
  • Paweł Kaczmarek(absolwent).

Warsztaty dziennikarskie

W celu rozwijania zainteresowań i umiejętności dziennikarskich oraz włączenia młodzieży naszej szkoły w nurt życia społecznego w swojej małej ojczyźnie, jaką jest gmina czy powiat, opiekunowie gazety "Nie Na Darmo" zgłosili najlepszych redaktorów do uczestnictwa w warsztatach Łęczycka Szkoła Liderów. Było to dwudniowe przedsięwzięcie, zorganizowane w grudniu 2004r. z inicjatywy Burmistrza Miasta Łęczyca i skierowane do młodych łęczycan, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności z zakresu marketingu politycznego, Unii Europejskiej, wystąpień publicznych i dziennikarskich.
    Jednym z prelegentów powyższych spotkań był dziennikarz telewizyjny i radiowy, który poprowadził, dla ponad 30 osobowej grupy młodzieży, warsztaty dotyczące wykonywanego przez niego zawodu.
    W spotkaniu Łęczyckiej Szkoły Liderów uczestniczyło 10 redaktorów gazety "Nie Na Darmo". Młodzież była bardzo zadowolona ze spotkania, z wiedzy i umiejętności, jakie z niego wyniosła oraz z możliwości poznania ciekawych ludzi.
    Spotkaniu Łęczyckiej Szkoły Liderów, poświecony został artykuł w lokalnej prasie - Biuletynie Informacyjnym Rady Miasta Łęczyca, nr1/2005 marzec.
    W maju 2006r., 20 redaktorów pisma gromady uczniowskiej "Nie Na Darmo" po raz kolejny uczestniczyło w zorganizowanych w naszym mieście warsztatach dziennikarskich Łęczycka Szkoła Liderów.
    Warsztaty powyższe przeznaczone były dla młodzieży uczącej się w łęczyckich szkołach ponagimnazjalnych i zorganizowane zostały przez Burmistrza Miasta Łęczyca. Warsztaty prowadzili dziennikarze telewizyjni, radiowi oraz prasowi z Warszawy i Łodzi. Zajęcia warsztatowe skierowane były do młodych ludzi, którzy chcieli aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym oraz interesowali się problematyką dziennikarstwa.

Zdjęcia z działalności gazetki....

• Strona stworzona przez Łukasza Szczecha przy użyciu szablonu maeioska by Gabfire