Uroczystość pożegnania absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy

15 czerwca 2012 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Szkolne mury opuścili uczniowie kształcący się w zawodach: sprzedawca, kucharz małej gastronomii, mechanik pojazdów samochodowych, technolog robót wykończeniowych
w budownictwie oraz ślusarz.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego pani Krystyna Pawlak, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Kultury Fizycznej oraz Promocji- pan Henryk Wójcik, dyrektor Biura Poselskiego Posła
na Sejm RP Michała Tomasza Pacholskiego - pani Ilona Królikowska, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego - pan Marek Gralak oraz przewodnicząca Rady Rodziców- pani Agnieszka Frankowska.

Słowa do młodzieży skierowali zaproszeni goście i dyrektor szkoły, życząc powodzenia na egzaminach zawodowych oraz zachęcając uczniów do podnoszenia kwalifikacji zawodowych i dalszej nauki.

Najwyższą średnią ocen (średnia ocen z trzyletniego cyklu nauczania- 5,0) wśród naszych absolwentów uzyskał Grzegorz Rozalski, uczeń klasy III FG. Został nagrodzony Statuetką ZSP nr 1, pamiątkowym dyplomem oraz wspaniałymi nagrodami książkowymi. Otrzymał również upominek od Posła na Sejm RP pana Michała Tomasza Pacholskiego przekazany przez dyrektor Biura Poselskiego panią Ilonę Królikowską. Uczeń Grzegorz Rozalski zajął również II miejsce w Finale Centralnym 41. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia", dlatego też podczas uroczystego zakończenia szkoły otrzymał zestaw narzędzi akumulatorowych (m.in. wkrętarko-wiertarka itd.).Wyróżniono także pozostałych uczniów osiągających dobre wyniki w nauce, sportowców oraz aktywistów Samorządu Uczniowskiego.

Dyrektor szkoły wraz dyrektorem CKP wręczyli absolwentom również książki spawacza i certyfikaty Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach pozwalające
na spawanie w dwóch metodach: MAG 135 (stal niskostopowa) oraz MIG 131 (stopy aluminium). Dyrektor szkoły wraz z panią Wicestarostą przekazali też uczniom "Certyfikaty przedsiębiorczego ucznia szkoły samochodowej "potwierdzające zdobycie umiejętności w ramach projektu" Kompetencje kluczowe i zawodowe - drogą do sukcesu uczniów szkół zawodowych o profilu samochodowym".

Uczniowie ostatnich klas ZSZ nr 1 podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz rodzicom za trud i wysiłek włożony w przygotowanie ich do dorosłego życia. Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów klas drugich i trzecich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...