Złota Kielnia

Uczeń Grzegorz Rozalski reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Łęczycy, który kształci się w zawodzie technolog robót wykończeniowych
w budownictwie zajął drugie miejsce w eliminacjach okręgowych XLI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia". Uczeń uzyskał drugi wynik w zawodzie malarz tapeciarz wśród uczestników z całej Polski. Teraz sześciu najlepszych zawodników będzie rywalizowało w eliminacjach centralnych, które odbędą się w dniach 19-21 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie nasz wychowanek będzie reprezentował ZSP nr 1 a zarazem Powiat Łęczycki.
Jest o co walczyć, ponieważ nagrodą dla zwycięzcy jest profesjonalny pistolet natryskowy Easy Max WP marki Graco.

Szkoła, którą reprezentuje zwycięzca otrzyma 300 litrów farb i lakierów marek Dekoral Professional, Sigma, Dekoral, Domalux i Drewnochron oraz profesjonalną maszynę do malowania natryskiem hydraulicznym 390 KA marki Graco o wartości 7000 tys. zł- komentuje nauczyciel mgr Kamil Cieśliński, który przygotowuje ucznia. Dodatkowo dla laureatów i opiekunów zorganizowana zostanie wycieczka na dwudniowe szkolenie do Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu. Jesteśmy bardzo dumni z wszystkich naszych uczniów, którzy brali udział w eliminacjach okręgowych - dodaje Kamil Cieśliński. Jarosław Gmerek reprezentujący również ZSP nr 1 zajął 25 miejsce, Dariusz Bednarek reprezentujący Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy zajął 17 miejsce, a Tomasz Wojtera reprezentujący Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy zajął 18 miejsce.
Kamil Cieśliński

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć....