WYSTAWA "STÓŁ PIĘKNIE NAKRYTY - CZAS BOŻEGO NARODZENIA"

"Według starych zwyczajów bardzo ważną rzeczą było przygotowanie izby jadalnej
i nakrycie stołu. Na podłodze roztrząsano słomę, w rogach izby ustawiano snopy zboża. Na stole pod obrusem rozściełano siano, co miało przypominać miejsce narodzin Chrystusa i siano w żłobku. Stół nakrywano zawsze śnieżnobiałym obrusem i przystrajano gałązkami świerku." Do dzisiaj stół świąteczny jest jednym
z najważniejszych elementów Świat Bożego Narodzenia.
br> W dniach 20-21 grudnia 2011 roku uczniowie z klasy II TUG pod opieką Agnieszki Nowickiej-Kapłon zorganizowali wystawę stołów świątecznych. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać dekoracje i szukać inspiracji do odświętnego nakrycia stołów we własnych domach. Do aranżacji stołów można wykorzystać niemal wszystko: świece, gałązki świerku, szyszki, orzechy, złote gwiazdki, zwiewne tiule... Pomysłów może być wiele!
Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z wystawy...