Warsztaty polonistyczne klasy II TL

Na majowych i czerwcowych warsztatach polonistycznych, klasa II TL rozmawiała
na temat, trudnych czasem, relacji interpersonalnych. Punktem wyjścia były stosunki pomiędzy bohaterami powieści E.Orzeszkowej, tragedii Szekspira czy sztuki Moliera. Uczniowie tworzyli ( materiałem było ludzkie ciało) to, co czasem trudno wyrazić werbalnie. Nie mów jedynie" to… tamto… tego", tylko usiądź przy mnie, nie tylko w altance, podaruj mi więcej aniżeli kwadrans -to ciała mówiły. Uczniowie rzeźbili, bez użycia dłuta, pragnienia i bóle, które rozsadzają serce człowieka. Na spotkaniu zajęto się również Sztuką ziemi ( Land art)
- jest to działalność artystyczna, której obszarem działania jest środowisko naturalne.

Na innych zajęciach zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu odbierania siebie samego i drugiego człowieka. Wykorzystano technikę robienia lalki, tym razem skupiono się na tworzeniu kukiełki i marionetki. Poruszono problem m.in. manipulacji i siły oddziaływania stereotypów.

Zajęcia przeprowadziła p. Edyta Osmolak.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.