Uczniowie ZSP nr 1 w Łęczycy w Zakładach Suchych Zapraw firmy "Sopro" w Nowinach (woj. świętokrzyskie)

Firma "Sopro" oferuje kompletne systemy chemii budowlanej oraz profesjonalne doradztwo.
Celem wizyty było uzyskanie praktycznej wiedzy zawodowej na temat produkcji suchych zapraw tynkarskich, fug i zapraw klejowych.
W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy I Tb (technik budownictwa) i klasy III G (technolog robót wykończeniowych w budownictwie).
Przedstawiciele firmy omówili historię zakładu, strukturę organizacyjną pracy
i jego działalność na rynku. Oprowadzili uczniów po linii produkcyjnej, omawiając poszczególne procesy technologiczne. Młodzież miała również okazję poznać pracę laboratorium. Uczniowie mogli porozmawiać z pracownikami i zdobyć potrzebne informacje zawodowe. Uczestniczyli również w teoretycznym i praktycznym szkoleniu zorganizowanym specjalnie dla uczestników wycieczki.
Szkoła otrzymała materiały, filmy instruktażowe, a także tablice poglądowe
do pracowni budowlanej.
Wszystkie koszty związane z wyjazdem pokryła Firma Sopro.
Trwają rozmowy z przedstawicielami Firmy Sopro o objęcie patronatem kierunków budowlanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy.
Inicjatorem zorganizowania wyjazdu i nawiązania współpracy z Firmą Sopro
jest nauczyciel przedmiotów zawodowych budowlanych mgr Kamil Cieśliński.
Galeria z wyjazdu...