Od lutego do grudnia 2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy realizowany był projekt KOMPETENCJE KLUCZOWE I ZAWODOWE - DROGĄ DO SUKCESU UCZNIÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH O PROFILU SAMOCHODOWYM. Pomysłodawcą projektu była Fundacja Rozwoju Zasobów Ludzkich "Praemium"
z Łodzi. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W projekcie wzięło udział 48 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych technikum o zawodzie technik pojazdów samochodowych i 24 uczniów z klas drugich i trzecich zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie podzieleni na dwanaście grup, pod opieką
6 nauczycieli realizowali następujące projekty:

1.Historia poduszki powietrznej.
2.Legendy motoryzacji - Volkswagen Garbus.
3.Co mnie w tobie zachwyciło? - zalety silnika Vanosa.
4.Z nami ekologiczna moc. Alternatywne źródła napędu pojazdów samochodowych.
5.Napędy hybrydowe.
6.Alternatywne źródła napędów pojazdów samochodowych.
7.Renowacja motocykla WSK.
8.Napędy hybrydowe w pojazdach samochodowych.
9.Samochody rajdowe.
10.Wodór jako paliwo w pojazdach samochodowych.
11.Silnik Wankla.
12.Historia motoryzacji w Polsce.

W ramach projektu uczniowie uczyli się projektowania stron www, pracowali
nad realizacją swoich projektów, brali udział w warsztatach na temat uruchomiania działalności w branży motoryzacyjnej, pracowali nad realizacją swoich projektów,
a podczas wakacji realizowali staże w nowoczesnych zakładach pracy branży samochodowej naszego regionu. Uczniowie wzięli również udział w wycieczkach
do Gruau Polska Sp. Z o. o. w Daszynie, Fiat Auto Poland w Tychach i MAN
w Starachowicach.

Dnia 16 grudnia odbyła się konferencja podsumowująca projekt. Podczas konferencji uczniowie zaprezentowali efekty swojej kilkumiesięcznej pracy.
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: pani wicestarosta Krystyna Pawlak i pan Edward Banasik kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele fundacji "Praemium".
Galeria z projektu