Sukces Jarosława Bruszewskiego w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej!

Jarosław Bruszewski, uczeń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Łęczycy, został wyróżniony w tegorocznej olimpiadzie logistycznej!

20 kwietnia 2012 roku. w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się Uroczystość Ogłoszenia Wyników IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
W olimpiadzie udział wzięło ponad 5,5 tysiąca uczniów z całej Polski!

To już IV edycja olimpiady logistycznej. Za uczniami pięć miesięcy ciężkiej pracy. Trzy etapy olimpiady. Każdy kolejny coraz trudniejszy. W marcu najlepsza "pięćdziesiątka" spotkała się w siedzibie organizatora - Wyższej Szkoły Logistyki, aby zmierzyć się z zadaniami problemowymi przygotowanymi przez Komitet Główny Olimpiady. Pozostał miesiąc oczekiwania na wyniki.

Jarosław Bruszewski, uczeń czwartej klasy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Łęczycy, brał udział w olimpiadzie po raz drugi. W zeszłym roku przeszedł
do półfinału, który odbył się w Łodzi, niestety brakło mu dwóch punktów aby wziąć udział w finale WSL w Poznaniu W tym roku Jarek odnotował swój sukces, jakim niewątpliwie było dojście do ścisłego finału.

Jarek dzisiaj mówi o sobie " Jestem wygrany, bowiem pokonałem ponad 5,5 tysiąca uczniów z całej Polski".

Jarosław uzyskał uprawnienie do zwolnienia
z części pisemnej egzaminu z przygotowania zawodowego oraz wygrał częściowe zwolnienie z czesnego na studiach w WSL w Poznaniu. Organizatorzy i sponsorzy zadbali także o atrakcyjne nagrody rzeczowe.

"To był fantastyczny rok. W olimpiadzie udział wzięła rekordowa liczba uczestników ze 186 szkół. Na co dzień mogliśmy obserwować tysiące młodych logistyków, zapalonych do zdobywania wiedzy, mobilizujących się wspólnie
do walki i po raz kolejny odkryliśmy wybitnych uczniów, którzy w przyszłości zapewne staną się profesjonalnymi menedżerami w branży logistycznej. Gorąco trzymamy za nich kciuki w dalszym rozwoju zawodowym zapewniając, że będziemy się bacznie przyglądać ich dalszemu rozwojowi. Trafili bowiem do grona olimpijczyków, z których jako organizatorzy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, jesteśmy bardzo dumni!" - podsumował Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy WSL.

IV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej objęta została Patronatem Honorowym przez Ministerstwo Infrastruktury, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania.

Partnerami merytorycznymi olimpiady byli: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której w tym roku temat przewodni to "Opakowania w systemach logistycznych" objęła Polska Izba Opakowań.

Przedsięwzięcie sponsorowały firmy: Agrobex, Volkswagen Poznań, DPD Polska, Panopa Logistik, Dachser, TimoCom (Sponsoring Złoty), Still, JAS-FBG, Jeronimo Martins Dystrybucja (Sponsoring Srebrny)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć....