MOBILNE CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ W ZSP NR 1 W ŁĘCZYCY

Na zaproszenie Szkolnego Ośrodka Kariery „SZOK”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy odwiedziło Mobilne Centrum Informacji Zawodowej z Łodzi. Uczniowie klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w zajęciach z doradztwa zawodowego. Przedstawiciele Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej przeprowadzili 2-godzinne spotkanie z uczniami. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie są kryteria trafnego wyboru zawodu. Oprócz prelekcji młodzież miała okazję wypełnić Kwestionariusz Preferencji Zawodowych. Na terenie całej Polski działa sieć 49 Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej. Działania MCIZ koordynowane są przez Metodyczne Centrum Informacji Zawodowej powołane przy Komendzie Głównej OHP w Warszawie. Mobilne Centra Informacji Zawodowej powstałe w strukturach Ochotniczych Hufców Pracy oferują szerokie spektrum usług z zakresu poradnictwa zawodowego. Ułatwiają i zwiększają dostęp do tego typu usług całej populacji młodzieży pomiędzy 15 a 25 rokiem życia. Inicjatorami spotkania byli koordynatorzy Szkolnego Ośrodka Kariery „SZOK” działającego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy: mgr Joanna Witaszak i mgr Kamil Cieśliński.

mgr Kamil Cieśliński
ZSP nr 1 w Łęczycy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć....