W dniu 26 maja 2012 roku w parku miejskim w Łęczycy w Parku Miejskim odbyła się Majówka Zdrowia.

W ramach tegorocznych obchodów zostało wystawione stoisko,
na którym królowały zdrowe przekąski związane z hasłem "Warzywa z dipami - przekąski na imprezy". Promowane było racjonalne żywienie ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania surowych warzyw. Celem wystawy było pokazanie społeczeństwu, że w trosce o własne zdrowie warto zamienić czipsy na kawałek warzywa z wyśmienitym dipem. Zainteresowani mogli osobiście przekonać się
o walorach smakowych tych przekąsek podczas degustacji.

Oprócz ciekawych zastosowań surowych warzyw, smakosze mogli skosztować koktajli owocowych z owoców uzyskanych z roślin z upraw ekologicznych. Napoje te przygotowane zostały w ramach akcji "Mixsuj - to łatwe i zdrowe".

Majówkową tradycją naszej szkoły jest wypiekanie przez młodzież owsianych ciasteczek, których nie zabrakło i w tym roku. Można było skosztować tych zdrowych łakoci w różnych wydaniach m.in. z bakaliami.

Podczas tegorocznej Majówki Zdrowia, kontynuowana była akcja pod hasłem "Jabłko zamiast papierosa - wybierz zdrowie". Młodzież naszej szkoły rozdawała jabłka i wręczała ulotki informacyjne nt. szkodliwości palenia tytoniu.

Podczas Majówki Zdrowia przeprowadzonych zostało także kilka konkursów:
- "W mały ziarenku bogactwo smaków" - konkurs wiedzy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
- "Segreguję - przyrodę ratuję"- konkurs plastyczny na plakat lub komiks,
dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnuch.
"Palisz - zanieczyszczasz środowisko" - konkurs dla szkół podstawowych
i gimnazjalnych na plakat skierowany do różnych grup odbiorców min. młodzieży, kobiet w ciąży, pracowników zakładów pracy, ogółu społeczeństwa.
- "Z ekologią za pan brat" - konkurs ekologiczny dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Ciekawym elementem były pokazy różnych technik budowlanych związanych
z wykończeniem wnętrz np. pokaz kładzenia tynków ozdobnych.

W tym roku mieliśmy okazję zaprezentować również działalność Szkolnego Ośrodka Kariery, który został otwarty przy naszej placówce.

Nasze dziewczęta z formacji "Gwiazdeczki" zaprezentowały się podczas pokazu tanecznego, który został nagrodzony gorącymi brawami "Majówkowiczów".

Uczniowie przygotowali także spektakl pt. "Truciciele". Miał on na celu uświadomienie społeczeństwu jaki zgubny wpływ dla środowiska ma szereg groźnych substancji chemicznych, znajdujących się w powietrzu, wodzie i glebie.

Ważnym elementem prezentacji szkoły podczas majówki, był pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez młodzież z klas Iab, Itug, oraz IItug: "Zachowanie
w wypadku komunikacyjnym".W pokazie tym, uczniowie wraz
ze strażakami z łęczyckiej Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowali w jaki sposób należy zachować się na miejscu wypadku samochodowego. Po zakończonym pokazie "Majówkowicze" mogli nauczyć się od naszych uczniów m. in. właściwej stabilizacji szyjnego odcinka kręgosłupa czy też ewakuacji poszkodowanego z auta z wykorzystaniem chwytu Rauteka. Dzięki uprzejmości PSP Łęczyca młodzież miała również możliwość przećwiczyć wykorzystanie: kołnierza ortopedycznego, szyn Kramera,czy noszy typu deska.

W imieniu Dyrekcji, uczniów i p. Anny Błaszczyk serdecznie dziękujemy Strażakom PSP Łęczyca za pomoc i liczymy na dalszą współpracę.

Nauczyciele pełniący opiekę nad młodzieżą podczas prezentacji szkolnego stoiska:
1. p. Agnieszka Nowicka - Kapłon
2. p. Anna Maryniak
3. p. Joanna Witaszak
4. p. Anna Błaszczyk
5. p. Natalia Granosik
6. p. Kamil Cieśliński

Nauczyciele służący cennymi radami i pomocą w przygotowaniach:
1. p. Elżbieta Sroka
2. p. Anna Buchmiller
3. p. Marzena Nowińska
4. p. Edyta Osmolak