Obchody Dni Otwartych ECDL 2012

W dniach 19.04.2012r. - 20.04.2012r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
w Łęczycy włączył się w odbywające się na terenie całego kraju obchody Dni Otwartych ECDL 2012 - akcję organizowaną pod honorowym patronatem MEN przez Polskie Towarzystwo Informatyczne w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego.

Podczas Dni Otwartych ECDL w ZSP Nr 1 w Łęczycy przeprowadzone zostały następujące działania:
1) Na korytarzu szkolnym zorganizowane zostało stoisko informacyjno - promocyjne ECDL, na którym uczniowie klasy I TS (Klaudia Matusiak, Sylwia Galant, Marlena Zydorczyk, Łukasz Szczech) oraz klasy II TL (Marta Stasiak, Ewelina Góralczyk) promowali inicjatywę ECDL wspierając się informacjami zawartymi na stronie www.ecdl.com.pl oraz podręcznikami z serii ECDL Wydawnictwa Naukowego PWN. Młodzież rozdawała też ulotki i plakaty ECDL.

2) Przeprowadzony został próbny egzamin ECDL dla 10-u uczniów z pierwszych klas technikum, spośród których wyłonieni zostali trzej zwycięzcy. Okazali się nimi: Łukasz Szczech - klasa ITS, Małgorzata Kowalczyk - klasa I TUG oraz Artur Iwański - klasa I TB.
Dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki, koordynator regionalny ECDL
na województwo łódzkie ufundował nagrody w postaci pendrive 4GB, opłaty
za pierwszy egzamin ECDL (98,00 zł na ucznia) oraz gadżetów. Tymi ostatnimi obdarowani zostali również wszyscy uczestnicy próbnego egzaminu oraz uczniowie biorący udział w przygotowaniach Dni Otartych ECDL 2012.

3) Dla trzech zwycięzców próbnego egzaminu ECDL przeprowadzony został (opłacony przez PTI) egzamin ECDL z pierwszego modułu.
Wszystkim jego uczestnikom udało się go zaliczyć.

Gratulujemy zwycięzcom :)

Organizatorzy obchodów:
p. Urszula Kasierska i p. Anna Buchmiller.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć....