Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2012

Jak co roku, w naszej Szkole, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, przeprowadzone zostały warsztaty propagujące bezpieczeństwo w Sieci.
W warsztatach wzięła udział młodzież klas pierwszych technikum - uczniowie klasy I Tps, I Ts, I Thk, I Tug, I Tb.

Podstawą zajęć warsztatowych był film stylizowany na program typu talk-show,
w którym w roli prowadzącej wystąpiła piosenkarka Ewa Farna.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostały również wywiady z popularnymi wśród młodzieży osobami, takimi jak: Krzysztof Hołowczyc, Robert Korzeniowski, Jan Mela, Justyna Kozłowska, Patricia Kazali, Magdalena Wójcie oraz zespół Plastik, którzy w ciekawy sposób opowiadali w jaki sposób wykorzystują pozytywne możliwości Internetu.

Po obejrzeniu filmu uczniowie pracowali w grupach i wypełniali karty pracy.

Na zakończenie warsztatów uczniowie przygotowali koncepcję kampanii społecznej, poświęconej jednemu z podanych tematów:
1. Ochrona prywatności w sieci.
2. Uzależnienie od Internetu.
3. Uwodzenie w sieci.
Nauczycielami prowadzącymi warsztaty były: p. Urszula Kasierska, p. Natalia Granosik, p. Joanna Witaszak i p. Agnieszka Nowicka-Kapłon.

W ramach obchodów dnia Bezpiecznego Internetu 2012, w naszej Szkole w terminie od 09.01.2012r. do 14.02.2012r. realizowany był również konkurs informatyczny pt. "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!" - pozytywne i negatywne aspekty Internetu widziane oczami dzieci, rodziców i dziadków.

W dniu 16.02.2012r. Jury, w składzie p. Urszula Kasierska, p. Agnieszka Nowicka - Kapłon, p. Natalia Granosik, p. Joanna Witaszak, spośród 13 prac konkursowych wyłoniło zwycięzców. Okazali się nimi:

MAŁGORZATA KOWALCZYK KLASA I TUG I MIEJSCE
KAROLINA KACPRZAK KLASA II TUG II MIEJSCE
IWONA KLIMAS KLASA I THK III MIEJSCE
JOANNA KLIMAS KLASA I THK III MIEJSCE

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach informatycznych :) :) :)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć....