Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w ZSP nr 1 w Łęczycy

16. października uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy włączyli się w bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji. Akcja ta, zapoczątkowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w roku 2013 r., na terenie ZSP nr 1 miała miejsce po raz drugi. Młodzież zrzeszona w Szkolnym Kole PCK zaprosiła do wspólnej zabawy kolegów spoza Koła i wspólnie, punktualnie o 12.00, rozpoczęli nieprzerwaną, 30-minutową resuscytację. W celu zapewnienia jak największej efektywności podejmowanych działań, ratujący zmieniali się co 2 minuty z zachowaniem odpowiednich procedur. W akcji wykorzystano 8 fantomów, na których resuscytację prowadziło ponad 30-cioro uczniów.

W imieniu młodzieży, Dyrekcji Szkoły i organizatorów akcji pragniemy podziękować Szkole Podstawowej w Sługach, Łukaszowi Domańskiemu - właścicielowi firmy Umiem-Pomagam, zajmującej się szkoleniami pierwszej pomocy oraz Maciejowi Kaźmierczakowi - ratownikowi medycznemu Stacji RTM Łęczyca FALCK Medycyna za udostępnienie sprzętu niezbędnego do bicia rekordu oraz wsparcie merytoryczne.

Do zobaczenia za rok!