Dominik Wojtera z ZSP Nr 1 w Łęczycy reprezentujący CKP w Łęczycy wicemistrzem Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"

Dominik Wojtera, który kształci się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy i Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy zajął drugie miejsce w finale centralnym XLV Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w kwalifikacji B.5 – montaż systemów suchej zabudowy. Dominik uzyskał 169 punktów i otrzymał tytuł laureata i finalisty.

W finale Centralnym brało udział sześciu najlepszych uczestników z całej Polski. Tegoroczna edycja Turnieju miała wyjątkową rangę, gdyż finał odbywał się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016.

Patronat Honorowy objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Wojewoda Wielkopolski, Prezydent miasta Poznań, Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa. Patronat merytoryczny sprawowała Wyższa Szkoła Techniczno-Przyrodnicza w Poznaniu.

Uczestników turnieju odwiedziła Pani Wiceminister Edukacji Narodowej Pani Teresa Wargocka.

W zawodach Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodach budowlanych. Uczniowie startują indywidualnie w poszczególnych eliminacjach: szkolnych, okręgowych oraz w finale centralnym. Laureaci i finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

Ucznia do turnieju przygotowywali: mgr Kamil Cieśliński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy i mgr Dariusz Tomczyński z Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy.

Serdeczne podziękowania dla osób, które pomagały zorganizować wyjazd: Senatora RP Przemysława Błaszczyka, Starosty Łęczyckiego Wojciecha Zdziarskiego, Rady Rodziców przy ZSP NR 1, Pani Sylwii Prażnowskiej z Biura Senatora RP, Pana Janusza Jankowskiego ze Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Pana Jarosława Świtonia – Dyrektora ZSP nr 1 w Łęczycy i Pana Dariusza Tomczyńskiego - Dyrektora CKP w Łęczycy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.