III edycja warsztatów "Wygraj z HIV!"

W czwartek 10. grudnia 2015 r. w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy po raz kolejny zagościli edukatorzy łódzkiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej i przeprowadzili warsztaty profilaktyczne „Wygraj z HIV!”. W trzeciej edycji warsztatów udział wzięła młodzież, która w roku szkolnym 2014/2015 dołączyła do Szkolnego Koła PCK oraz uczniowie klas III, aktywni krwiodawcy, którzy pomogli Kołu stworzyć film krótkometrażowy promujący krwiodawstwo.

Warsztaty koordynowały p. Anna Błaszczyk, opiekun Szkolnego Koła PCK oraz p. Natalia Granosik, szkolny koordynator ds. profilaktyki. Podczas zajęć młodzież miała okazję sprawdzić i uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą dróg zakażenia wirusem HIV, profilaktyki zarażeń tymże oraz rozwiać stereotypy dotyczące osób seropozytywnych i codziennego obcowania z nimi.

Zajęcia zakończyły się testem, którego pozytywny wynik pozwolił wszystkim uczestnikom otrzymać certyfikaty Akademii Liderów Edukacji HIV/AIDS, które uprawniają młodzież do prowadzenia wśród rówieśników zajęć o tej tematyce.

Zapraszamy do galerii zdjęć...