Śpiewem i słowem uczciliśmy niepodległość

We wtorek 10 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy społeczność uczniowska uczciła wydarzenia z listopada 1918 roku.

W inscenizacji pod hasłem ,,Śpiewem i słowem czcimy niepodległość ’’ przygotowanej przez młodzież, pod opieką pani Moniki Borkowskiej, zostały przypomniane wydarzenia, które doprowadziły do utraty przez Polskę wolności, powstańcze zrywy z XIX wieku i nadzieje związane z Legionami Piłsudskiego w okresie I Wojny Światowej, wreszcie odzyskanie niepodległości w listopadzie 1918 roku. Muzyczne tło dla utworów stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu uczennic. Dodatkową atmosferę tworzyła jesienna dekoracja. Pieśni, poezja i narracja stosowna do tematyki uroczystości, stworzyły atmosferę zadumy i wdzięczności za bohaterstwo Polaków i odzyskaną wolność.

Listopad jest miesiącem niezwykle ważnym dla każdego Polaka niosącym refleksję, ale i radość. Radość, bo jesteśmy wolnym narodem…zadumę , bo wolność okupiona była śmiercią wielu pokoleń Polaków. Społeczność uczniowska ZSP nr 1 w Łęczycy zawsze o tym pamięta !!!