SŁODKA NIEPODLEGŁOŚĆ W ZSP NR 1

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy została przeprowadzona V edycja Konkursu kulinarnego „Słodka Niepodległość”.
Za organizację konkursy były odpowiedzialne: p.Edyta Osmolak oraz p.Agnieszka Nowicka-Kapłon.
Inspiracją dla młodych adeptów sztuki kulinarnej było Święto Niepodległości.
Podstawowe cele konkursu, to: zainteresowanie uczniów sztuką cukierniczą, pobudzanie uczuć patriotycznych oraz rozwijanie kreatywności.
W konkursie wzięli udział uczniowie Technikum, głównie I klasy: Technik żywienia i usług gastronomicznych.
Najsmaczniejsze dania przygotowali: Kamil Krajewski, Weronika Sulima oraz Maciej Pigłowski, uczniowie kl. ITŻU.
Uczniowie, z niezwykłą wrażliwością na piękno, zaprezentowali cukiernicze dzieła sztuki, harmonijnie łączące w sobie niepowtarzalne smaki i najbardziej niezwykłe dekoracje.
Zapraszamy do obejrzenia rezultatów artystycznej pasji uczniów ZSP nr 1.