Jakub Włodarczyk z ZSP nr1 w Łęczycy laureatem finału centralnego Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia".


Jakub Włodarczyk, który kształci się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy i Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy zajął pierwsze miejsce w finale centralnym XLIV Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w kwalifikacji B.5 – montaż systemów suchej zabudowy. Jakub uzyskał 175 punktów i otrzymał tytuł laureata i finalisty. Wielkopolska Izba Budownictwa przyznała dla Jakuba Włodarczyka tytuł fachowca-montera systemów suchej zabudowy.

W finale Centralnym brało udział pięciu najlepszych uczestników z całej Polski.

Jakub wygrał cenne nagrody: rower górski, puchar, wkrętarkę, zestaw narzędzi do suchej zabudowy. Dodatkowo jako nagrodę Jakub otrzymał od Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy darmowy kurs operatora wózków widłowych.

Tegoroczna edycja Turnieju miała wyjątkową rangę, gdyż finał odbywał się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2015.

Patronat Honorowy objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Wojewoda Wielkopolski, Prezydent miasta Poznań, Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa. Patronat merytoryczny sprawowała Wyższa Szkoła Techniczno-Przyrodnicza w Poznaniu.

Uczestników turnieju odwiedziła Pani Minister Edukacji Narodowej Pani Joanna Kluzik-Rostkowska.

W zawodach Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach budowlanych. Uczniowie startują indywidualnie w poszczególnych eliminacjach: szkolnych, okręgowych oraz w finale centralnym. Laureaci i finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

Ucznia do turnieju przygotowywali: mgr Kamil Cieśliński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy i mgr Dariusz Tomczyński z Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy.

Pobyt ucznia w Poznaniu sponsorowali: Poseł na Sejm RP Michał Pacholski, Senator RP Przemysław Błaszczyk, Starosta Łęczycki Wojciech Zdziarski, Ceramika Tubądzin Sp. z o.o.

Serdeczne podziękowania dla osób, które pomagały zorganizować wyjazd: Pani Sylwia Prażnowska z Biura Senatora RP, Pan Wojciech Włodarczyk i Pan Krzysztof Bekalarczyk z Firmy Ceramika Tubądzin Sp. z o.o., Pani Edyta Marciniak i Pan Janusz Jankowski ze Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Pan Jarosław Świtoń – Dyrektor ZSP nr 1 w Łęczycy i Pan Dariusz Tomczyński- Dyrektor CKP w Łęczycy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


Strona stworzona przez Łukasza Szczecha przy użyciu szablonu maeioska by Gabfire
oraz materiałów opracowanych i zgromadzonych przez p. Urszulę Kasierską