Jakub Włodarczyk z ZSP nr 1 w Łęczycy pierwszy w Polsce.

Jakub Włodarczyk reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy i Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy który kształci się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie zajął pierwsze miejsce w eliminacjach okręgowych XLIV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w Toruniu. Uczeń uzyskał najlepszy wynik w kwalifikacji B.5 – montaż systemów suchej zabudowy w ramach zawodu monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wśród uczestników z całej Polski. Teraz pięciu najlepszych zawodników będzie rywalizowało w finale centralnym, który odbędzie się w dniach 10-13 marca 2015r. w Poznaniu, gdzie nasz wychowanek będzie reprezentował ZSP nr 1, CKP, a zarazem Powiat Łęczycki.

Bardzo dobry wynik osiągnęli pozostali uczniowie reprezentujący ZSP nr 1 i CKP: Krzysztof Sowiński i Sebastian Granosik zajęli 6 miejsce, Dominik Wojtera miejsce 12, Maksymilian Włodarczyk miejsce 24.

Tegoroczna edycja Turnieju będzie miała wyjątkową rangę, gdyż finał odbywał się będziew Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2015.

Patronat Honorowy objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Wojewoda Wielkopolski, Prezydent miasta Poznań, Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa. Patronat merytoryczny sprawowała Wyższa Szkoła Techniczno-Przyrodnicza w Poznaniu.

W zawodach Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach budowlanych. Uczniowie stratują indywidualnie w poszczególnych eliminacjach: szkolnych, okręgowych oraz w finale centralnym. Laureaci i finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

Uczniów do turnieju przygotowuje dwóch nauczycieli: Kamil Cieśliński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy i Dariusz Tomczyński z Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy.

Tekst: Kamil Cieśliński