Wyjazd uczniów ZSP nr 1 i CKP do Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu.


Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy i Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy, którzy kształcą się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu połączonym ze zwiedzaniem fabryki Firmy PPG Deco Polska sp. z o.o. (marka DEKORAL).

Akademia Technik Malarskich to specjalistyczna jednostka szkoleniowa wspierana przez producenta najbardziej znanych i cenionych farb marki Dekoral. Ma ona na celu podnoszenie znajomości teoretycznych i praktycznych zagadnień związanych z farbami, ich technologią, terminologią i stosowaniem.

Celem wizyty było uzyskanie praktycznej wiedzy zawodowej na temat produkcji farb i lakierów. Uczniowie uczestnicząc w szkoleniu wyjazdowym poznali zasady klejenia tapet z włókna szklanego, oraz techniki malowania przy użyciu aparatów natryskowych.

Przedstawiciel firmy Pan Czesław Krzyśków omówił historię zakładu, strukturę organizacyjną pracy i jego działalność na rynku. Oprowadził uczniów po linii produkcyjnej, omawiając poszczególne procesy technologiczne. Uczniowie mogli porozmawiać z pracownikami i zdobyć potrzebne informacje zawodowe. Uczestniczyli również w teoretycznym i praktycznym szkoleniu zorganizowanym specjalnie dla uczestników wycieczki, gdzie poznali nowoczesne technologie w zakresie malowania hydrodynamicznego. Szkoła otrzymała materiały, filmy instruktażowe, a także tablice poglądowe do pracowni budowlanej.

Na koniec uczniowie otrzymali od firmy drobne upominki.

Po zakończeniu wizyty w Akademii wspólnie udaliśmy się na Stare Miasto we Wrocławiu, gdzie spacerując podziwialiśmy zabytki Wrocławia.

Organizatorem wycieczki był nauczyciel Kamil Cieśliński wraz z nauczycielem Dariuszem Tomczyńskim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Strona stworzona przez Łukasza Szczecha przy użyciu szablonu maeioska by Gabfire
oraz materiałów opracowanych i zgromadzonych przez p. Urszulę Kasierską