Uczniowie ZSP nr 1 uczą ratować podczas 22. Finał WOŚP

Po raz kolejny Szkolne Koło PCK przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy poproszone zostało przez Wydział Promocji Urzędu Miasta w Łęczycy o przygotowanie pokazu ratowniczego, który uświetnił 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pl. Tadeusza Kościuszki w Łęczycy.

Przy współpracy z Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Łęczycy uczniowie przygotowali symulację wypadku samochodowego, w wyniku którego poszkodowane zostały trzy osoby: kierowca, rowerzysta oraz pieszy. Uczniowie zabezpieczyli miejsce wypadku, wezwali służby ratownicze oraz udzieli poszkodowanym pierwszej pomocy oraz pomogli strażakom w zabezpieczeniu urazów i ewakuacji poszkodowanych.

Młodzież zrzeszona w Szkolnym Kole PCK przy ZSP nr 1 w Łęczycy oraz Kole Młodych Ratowników I Liceum Ogólnokształcącego w Łęczycy przygotowali również warsztaty pierwszej pomocy, podczas których mieszkańcy Łęczycy i powiatu łęczyckiego mogli nauczyć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym oraz układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

Pomysłodawcą pokazu oraz warsztatów oraz opiekunem młodzieży podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była Opiekun Szkolnego Koła PCK przy ZSP nr 1 w Łęczycy - Anna Błaszczyk.