Wycieczka do Warszawy.

We wtorek 18 lutego 2014 r. korzystając ze słonecznej pogody uczniowie klasy II Tps i przedstawiciele klas I Tżu i II Tżu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy wzięli udział w wycieczce szkolnej do Warszawy.

Pobyt w Warszawie zaczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest promowanie i popularyzacja nowoczesnej komunikacji naukowej. Spędzając czas w Centrum Nauki mogliśmy poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy. Młodzież miała okazję poznać ten wielofunkcyjny obiekt poprzez przejście tak zwaną Trasą Piłkarza. Na początek uczestnicy wycieczki pod okiem przewodnika zobaczyli miejsca i drogi, którymi sportowcy dostają się na stadion. Kolejnym punktem programu była Strefa Zawodnicza, zakamarki piłkarskiej szatni i gabinety odnowy biologicznej. Zobaczenie tych miejsc pokazuje warunki w jakich piłkarze przygotowują się do wyjścia na boisko, regenerują w przerwie i po meczu. Na koniec zwiedzania każdy mógł spojrzeć na Stadion Narodowy z umieszczonego na koronie stadionu punktu widokowego.

Pobyt w Warszawie zakończyliśmy krótkim spacerem po Starówce.

Organizatorami wycieczki były p. Beata Prokop i p. Marzena Nowińska.