Dwudniowa wycieczka uczniów z klasy II TPS ZSP nr 1 w Łęczycy do Tych-Ustronia-Międzybrodzia Bialskiego-Żywca.

W dniach 17.10.2013 r. - 18.10.2013 r. uczniowie z klasy II Tps ZSP nr 1 w Łęczycy uczestniczyli w dwudniowej wycieczce Tychy-Ustroń-Międzybrodzie Bialskie-Żywiec. Wyjazd dofinansowany był przez Radę Rodziców naszej szkoły w kwocie 2x1500 zł (łącznie 3000 zł) jako nagrody dla klasy, która w ubiegłym roku szkolnym - 2012/2013 uzyskała w szkole najwyższą frekwencję oraz nagrody dla klasy, która w ubiegłym roku szkolnym - 2012/2013 uzyskała najwyższą ilość wpłat na Radę Rodziców przypadającą na jednego ucznia.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania FIAT AUTO POLAND S.A. Zakład Tychy. Następnie udaliśmy się do Muzeum Motocykli – Rdzawe Diamenty. Wieczorny spacer po Ustroniu zakończył pierwszy dzień naszej wyprawy. Zakwaterowaliśmy się w Centrum Szkoleniowo-Rekreacyjne, Park Poniwiec – oczywiście w Ustroniu. Pokoje w domkach bardzo nam się podobały Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w elektrowni szczytowo – pompowej na górze Żar. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu. Podczas wycieczki dopisywały nam wspaniałe humory i słoneczna pogoda. Nadszedł jednak czas powrotu do domu, a nam szkoda było wracać, bo wspólne wyjazdy są bardzo przyjemne. Z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę.

Opiekunami młodzieży byli: p. Marzena Nowińska - wychowawca klasy II Tps, p. Jarosław Świtoń – dyrektor szkoły oraz p. Beata Prokop. Wszystkim dziękujemy za miłe wspomnienia.