AWANS DO MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA

W dniu 24 września w Parku Miejskim w Łęczycy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Starosty Łęczyckiego.

W rywalizacji wzięły udział reprezentacje czterech szkół: Liceum Ogólnokształcące im. K. Wielkiego w Łęczycy, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy, Zespół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy.

Każda ze szkół wystawiła 5 dziewcząt i 5 chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Joanna Klimas kl III Thk
2. Iwona Klimas kl III Thk
3. Magdalena Roszczak kl I Thr
4. Jaśczak Justyna kl I Tcm
5. Arkadiusz Jujka kl II Tżu
6. Hałasiewicz Mikołaj kl II bc
7. Kubiak Mikołaj kl II Ts
8. Frątczak Bartosz kl IIbc
9. Szurgot Łukasz kl IIThm
10. Zagrosik Krystian kl ITcm

Dziewczęta pobiegły na dystansie 1000m, chłopcy mięli do pokonania 1500m. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w ścisłej czołówce zajmując wysokie miejsca na podium.

Iwona Klimas zajęła II miejsce, a Joanna Klimas III, tym samym awansowały do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 2 października w Tomaszowie Mazowieckim. Wśród chłopców wysokie, III miejsce zajął Arkadiusz Jujka uczeń klasy II Tżu.

Wszystkim uczestnikom biegów dziękujemy za udział, a zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.