Uczniowie ZSP nr 1 w Łęczycy wyjadą na praktyki
do Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji 1 – „Mobilność edukacyjna” - „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”. Projekt złożony przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy został zakwalifikowany do realizacji na 11 miejscu na 559 złożonych wniosków. Projekt przewiduje, że w roku szkolnym 2014/2015 56 uczniów z klas trzecich i czwartych wyjedzie na praktyki do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Na praktyki wyjadą uczniowie kształcący się w zawodach: kucharz, technik organizacji usług gastronomicznych, technik budownictwa, technik hotelarstwa, technik pojazdów samochodowych i technik żywienia i usług gastronomicznych.