Szkolne Koło PCK liderami edukacji prozdrowotnej.

W dniu 25.10.2013 r. uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole PCK przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy wzięli udział w warsztatach dotyczących tematyki HIV/AIDS. Zajęcia prowadzone były przez edukatorki łódzkiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej. Uczniowie mieli okazję stawić czoło stereotypom związanym z HIV/AIDS oraz rozwiać mity dotyczące dróg zakażenia wirusem HIV i codziennego obcowania z osobami seropozytywnymi.

Końcowy test sprawdzający wiedzę nie okazał się wyzwaniem nie do pokonania. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali certyfikaty liderów edukacji prozdrowotnej. Mogą teraz prowadzić zajęcia dla kolegów.