Podsumowanie projektu
"Praktycznie w Europie" w ZSP nr 1 w Łęczycy .

19 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Praktycznie w Europie". Projekt ten był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Leonardo da Vinci. Program ten to jeden z programów edukacyjnych, których podstawowym założeniem jest budowanie Europy bez granic. W ramach tego programu 48 uczniów kształcących się w zawodach: technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, technik spedytor, technik organizacji usług gastronomicznych oraz technik budownictwa wyjechała na miesięczne praktyki zawodowe do Berlina w maju i lipcu 2013 roku.

W uroczystym podsumowaniu projektu wzięli udział przedstawiciele:Profile School of Fluent English z siedzibą w Warszawie, przedstawiciele Gesellschaft für Europabildung e.V z siedzibą w Berlinie, przedstawiciele władz samorządowych ze Starostą Powiatu Łęczyckiego panem Wojciechem Zdziarskim, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy pani Lidia Zięba oraz przedstawiciel łęczyckich pracodawców pan Arkadiusz Pawłowski z Autoryzowanego Dealera Skody A. Machudera w Łęczycy a także dyrekcja szkoły, wychowawcy klas oraz uczniowie biorący udział w projekcie.

Uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty Europass-Mobilność , które potwierdzają odbycie praktyk poza granicami krajui są honorowane w państwach Unii Europejskiej. Dzięki udziałowi w tym projekcie uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy stali się bardziej samodzielni, komunikatywni, otwarci na świat i są gotowi profesjonalnie wykonywać obowiązki zawodowe.

Certyfikat Europass-Mobilność jest dokumentem przyznawanym od 2005 r. przez kraje UE. Potwierdza on odbycie stażu zawodowego przez osobę uczącą się. Procedura przyznawania certyfikatu oraz sam dokument [wygląd i zawartość] ma formę uniwersalną dla każdego kraju.