Szkolne Koło TMZŁ z ZSP nr 1 z wizytą w Skansenie "Łęczycka Zagroda Chłopska"

29 września w Skansenie "Łęczycka Zagroda Chłopska" w Tumie odbyły się główne obchody tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowane przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi. Jedną z atrakcji była gra terenowa, w której wzięli udział reprezentanci Szkolnego Koła Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 pod opieką p. Moniki Borkowskiej. Grupę uczniów wspierała również prezes TMZŁ p. Lucyna Sztompka. Gra "Oj, czy zna się miejsce, gdzie się mieszka" polegała na biegu terenowym po obszarze zawierającym obiekty materialnego dziedzictwa, gdzie po odnalezieniu ukrytych wiadomości i wypełnieniu krzyżówki uzyskiwało się hasło warunkujące ukończenie gry. Dla uczestników przewidziano wspaniałe nagrody książkowe a dodatkową atrakcją było zwiedzanie skansenu wraz z przewodnikiem. Możemy otwarcie przyznać, że uczniowie z ZSP nr 1 na pewno znają miejsce, gdzie mieszkają :)