223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZSP nr 1 w Łęczycy.

"Wolność – naród - Ojczyzna"
223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZSP nr 1 w Łęczycy

WIWAT RZECZPOSPOLITA !
WIWAT NARÓD ! WIWAT KRÓL !
WIWAT KONSTYTUCJA !
Tymi słowami w dniu 30 kwietnia rozpoczęła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy uroczysta akademia z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja. Montaż muzyczno-słowny pod hasłem "Wolność – naród – Ojczyzna" został przygotowany pod kierunkiem nauczyciela historii p. Moniki Borkowskiej. W montażu wykorzystano pieśni patriotyczne z XVIII wieku. W historycznej narracji uczniowie zaprezentowali okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jej postanowienia oraz znaczenie. Ponadto przybliżono historię Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Muzyczną klamrę stanowiło wykonanie pieśni Jacka Kaczmarskiego i "Roty".

Po zakończeniu oficjalnej części akademii, dyrektor szkoły wręczył nagrody, dyplomy i wyróżnienia.

Otrzymali je m.in.:

- Łukasz Szczech - uczeń klasy III TS, który znalazł się w gronie finalistów VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, i który otrzymał w związku z powyższym nagrodę ufundowaną przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

- Weronika Karolak, Paulina Nowak, Karolina Kaczmarek, Jagoda Brzezińska, Paulina Marchewa - uczniowie klasy I TŻU za zajęcie I miejsca w warsztatach zorganizowanych w ZSP nr 1 w Łęczycy w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2014,
- Zuzanna Walczak, Katarzyna Błaszczyk, Aleksandra Walczak, Małgorzata Wójkowska, Justyna Graczyk - uczniowie klasy I THR za zajęcie II miejsca w warsztatach zorganizowanych w ZSP nr 1 w Łęczycy w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2014,
- Magdalena Nagórniewicz, Michał Frątczak, Dawid Pietroski, Bartłomiej Urbaniak, Paweł Wroński - uczniowie klasy I TCM za zajęcie III miejsca w warsztatach zorganizowanych w ZSP nr 1 w Łęczycy w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2014.

- Justyna Antczak - uczennica klasy I Thr za zajęcie I miejsca w konkursie informatycznym zorganizowanym w ZSP nr 1 w Łęczycy pod hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet",
- Małgorzata Wójkowska - uczennica klasy I Thr za zajęcie II miejsca w konkursie informatycznym zorganizowanym w ZSP nr 1 w Łęczycy pod hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet",
- Konrad Ryk - uczeń klasy I Tcm za zajęcie III miejsca w konkursie informatycznym zorganizowanym w ZSP nr 1 w Łęczycy pod hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet".

- Edyta Kowalczyk - uczennica klasy I TCM za zajęcie I miejsca w egzaminie informatycznym ECDL „GRAFIKA MENEDŻERSKA I PREZENTACYJNA”. Egzamin przeprowadzony został w laboratorium edukacyjnym ZSP nr 1 w Łęczycy z wykorzystaniem Systemu Egzaminacyjnego eECDL.pl w ramach obchodów DNI OTWARTYCH ECDL 2014,
- Kamil Szkobel - uczeń klasy I TS za zajęcie II miejsca w egzaminie informatycznym ECDL „GRAFIKA MENEDŻERSKA I PREZENTACYJNA”. Egzamin przeprowadzony został w laboratorium edukacyjnym ZSP nr 1 w Łęczycy z wykorzystaniem Systemu Egzaminacyjnego eECDL.pl w ramach obchodów DNI OTWARTYCH ECDL 2014,
- Martyna Tomczak - uczennica klasy I THR za zajęcie III miejsca w egzaminie informatycznym ECDL „GRAFIKA MENEDŻERSKA I PREZENTACYJNA”. Egzamin przeprowadzony został w laboratorium edukacyjnym ZSP nr 1 w Łęczycy z wykorzystaniem Systemu Egzaminacyjnego eECDL.pl w ramach obchodów DNI OTWARTYCH ECDL 2014.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym.