Żywe złoto, kropla życia.

Tradycyjnie już w Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Takich momentów się nie zapomina- to aktem ślubowania młodzież z pierwszych klas została przyjęta do grona uczniów szkoły.

Samorząd Uczniowski pod opieką p. Moniki Borkowskiej i p. Edyty Antosik przygotował także nietypową lekcję i pokaz mody nauczycielskiej. Uczniowie zaprezentowali z przymrużeniem oka szkolną codzienność i pokazali nowatorskie stroje nauczycielskie. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewniły uczennice z klas I, które w koncercie życzeń dla nauczycieli zaprezentowały swoje wokalne umiejętności. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Całość zakończył koncert absolwenta szkoły Krzysztofa Sochy, który jest uczestnikiem II edycji "Żywego Rapu".