Powiatowe obchody 74 rocznicy Bitwy nad Bzurą

W niedzielę 8 września poczet sztandarowy pod opieką pani Anny Stelmaszewskiej wziął udział w powiatowych obchodach 74 rocznicy Bitwy nad Bzurą.

Społeczność szkolną reprezentowali uczniowie klas: II g w składzie: Marcin Kowalczyk, Grzegorz Baraniak, Krzysztof Krupiński. W obchodach tradycyjnie wzięli udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół , kombatanci, poczty sztandarowe oraz kompania reprezentacyjna z jednostki wojskowej z Leźnicy Wielkiej. Uroczystość rozpoczęła się ceremonią wojskową. Kolejnym punktem uroczystości były okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Walk nad Bzurą. Następnie odbyła się Msza Święta w intencji żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku.

Od dramatycznych wydarzeń Września 1939 roku upłynęły już 74 lata. Nie zapominajmy o Bitwie nad Bzurą , to nasza lokalna historia. To tutaj, na Ziemi Łęczyckiej, zginęło wielu żołnierzy walcząc za Polskę…