Wycieczka przedmiotowa do Warszawy

W dniu 22 listopada 2019 r. o godz. 7.10 młodzież naszej Szkoły wyruszyła dwoma autokarami na wycieczkę przedmiotową do Warszawy. W wyjeździe uczestniczyły wymienione niżej klasy:
• 2TG (T) (7 uczniów), 1tg (T) (12 uczniów), 2TH (T) (12 uczniów) – kierownik wycieczki: p. Urszula Kasierska, opiekun wycieczki : p. Natalia Granosik,
• 2TP (T) (13 uczniów), 1th (T) (17 uczniów), 2B (BS) (13 uczniów) – kierownik wycieczki: p. Ewelina Brzozowska, opiekunowie wycieczki : p. E. Lewandowska i p. Urszula Ulińska.

Celem wycieczki było:
• zapoznanie młodzieży z ofertą turystyczną polskich i zagranicznych touroperatorów na Targach Turystycznych TT WARSAW 2019,
• udział w konferencji: „Albania nową destynacją turystyczną, handlową i inwestycyjną”,
• zwiedzanie PGE Narodowego(punkt widokowy stadionu),
• zwiedzanie ekspozycji stałej muzeum na Zamku Królewskim w Warszawie,
• zapoznanie z parkiem maszynowym, technologiami i procesami przygotowania do druku w jednej z największych i najnowocześniejszych drukarni w Europie – Perfekt S.A. w Warszawie,
• oglądanie plenerowej wystawy światła w Królewskim Ogrodzie Światła przy pałacu w Wilanowie.

W zwiedzaniu drukarni Perfekt S.A. w Warszawie wzięli udział tylko uczniowie kształcący się w naszej Szkole w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, czyli młodzież z klas 2TG (T) (7 uczniów), 1tg (T) (12 uczniów).

Plenerową wystawę światła w Królewskim Ogrodzie Światła przy pałacu w Wilanowie oglądali zaś tylko uczniowie z klas: 2TP (T) (13 uczniów), 1th (T) (17 uczniów), 2B (BS) (13 uczniów).

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni, pełni wrażeń, bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia, szczególnie w zakresie hotelarstwa, grafiki komputerowej i poligrafii cyfrowej.

Bardzo dziękujemy Panu Arkadiuszowi Zieja Dyrektorowi ds. Produkcji za umożliwienie zwiedzenia drukarni Perfekt S.A. w Warszawie.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pana Pawła Paweli, który oprowadzał młodzież po wszystkich wydziałach drukarni, gdzie uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę na temat trzech najważniejszych procesów wchodzących w skład poligrafii, a mianowicie prepressu, pressu i postpressu.

Opracowała: mgr inż. U. Kasierska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.