Akcja charytatywna
dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy

28 listopada 2019 roku
W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie i nauczyciele ZSP nr 1 w Łęczycy po raz kolejny włączyli się podobnie, jak w roku ubiegłym w akcję pomocy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Łęczycy.
Na terenie naszej szkoły została zorganizowana akcja charytatywna, polegającą na przeprowadzeniu wśród uczniów naszej szkoły zbiórki karmy i rzeczy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. Zebrane rzeczy zostały zawiezione do schroniska 28.11.2019r.
W tym roku udało nam się zebrać 322 kg suchej karmy i 21 kg mokrej. Udział w akcji charytatywnej uwrażliwia młodzież na potrzeby zwierząt, co z pewnością wpływa na kształtowanie charakteru młodych ludzi, rozwój empatii. Dzięki udziałowi w akcji uczniowie stają się wrażliwi na problematykę środowiska lokalnego, współczesne problemy cywilizacyjne, uczą się jedności, wrażliwości społecznej, kształtuje się pozytywny stosunek do zwierząt potrzebujących pomocy. Działania charytatywne w szkole przełożyły się na zwiększenie świadomości uczniów na temat odpowiedzialności za zwierzęta.
(Elżbieta Sroka, Anna Buchmiller, Anna Richards, Aleksandra Pilichowska)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.