Projekt edukacyjny „Miłe zdziwienia” Współpraca - Design - Zabawa

W ramach projektu edukacyjnego: „Miłe zdziwienia” Współpraca – Design – Zabawa, klasy: IITG i ITHM pojechały na Łódź Design Festival 2019.

Wycieczka stanowiła podsumowanie projektu edukacyjnego realizowanego przez p.Edytę Osmolak i p.Adama Sas.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele współtworzący projekt oraz p.Agnieszka Badziak.

Łódź Design Festival to idea, ludzie, działanie. Festiwal przyjmuje formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa. Uczniowie zapoznali się z programem głównym, czyli zbiorem wystaw kuratorskich tworzonych w odniesieniu do aktualnego hasła przewodniego: DOBRE ŻYCIE.Wystawy, które znalazły się w planie wycieczki, to m.in.: Na styku kulturyi przemysłu, Ekoeksperymantarium, Więcej we wnętrzu. Strefa Relaksu, Bauhaus:poza formę, Korale Koloru Koralowego, Robić/rzeczy, Praga na wzór.Projektowanie z rzemiosłem, Niepowtarzalni, Wyprodukowano z papieru,Czas, Miłosne Reżimy, Od/rzeczy, Meble Kombinowane.

Główne cele projektu edukacyjnego „Miłe zdziwienia” udało się zrealizować. Przypomnimy najważniejsze: współpraca pomiędzy klasami, wspólne projektowanie i tworzenie prac artystycznych oraz ich prezentacja,przygotowanie ucznia do samodzielnego i aktywnego uczestnictwa w komunikacji kulturowej, kształcenie umiejętności analizy i interpretacji dzieła sztuki, rozbudzanie wrażliwości estetyczneji wyobraźni ucznia.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za współpracę.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.