Dzień Patrona Naszej Szkoły

Stefan Wyszyński (ur. 3 sierpnia 1901 w Zuzeli, zm. 28 maja 1981 w Warszawie) – polski duchowny rzymskokatolicki, biskupdiecezjalny lubelski w latach 1946–1948, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski oraz prymas Polski w latach 1948–1981, kardynał prezbiter od 1953. Zwany Prymasem Tysiąclecia, Czcigodny Sługa Boży Kościoła katolickiego. Pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego.

Dzień Patrona już od wielu lat jest bardzo uroczyście obchodzony w ZSP nr 1.

W części oficjalnej szkolnej akademiiprzypomniano sylwetkę naszego patrona.Wręczona została nagroda w Konkursiewiedzyożyciu Kardynała S.Wyszyńskiego. Tegorocznym zwycięzcą zostałuczeń kl. IIITŻU, Robert Mikołajczyk, któremu serdecznie gratulujemy.Nie zabrakło chwil poważnych i podniosłychtowarzyszących wprowadzeniu sztandaru oraz złożeniu kwiatów pod portretem patrona.

Uroczystość składała się ze wspomnianej już części oficjalnej, a także artystycznej, która stanowi element projektu edukacyjnego: „Lecz mnie przebudza żywsze serca bicie” Polskie zachwyty. Polska w Europie.W tym roku wystawiono „Przedwiośnie” na motywach powieści Stefana Żeromskiego. Emocji nie zabrakło. Dziękujemy wszystkim aktorom za piękną grę. Za przygotowanie całej uroczystości odpowiedzialni byli uczniowie klas: IIITSP,IIITŻU, IITG, IVTŻU, ITŻU, ITHM, IB, ITGP, którzy pracowali pod okiem nauczycielek języka polskiego. Dziękujemy wszystkim za wkład włożony w organizacjętego spotkania o bardzo artystycznym charakterze.

Poniżej przedstawiamy fotogalerię z uroczystości, która odbyła się 29 listopada.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.