Spotkanie z przedstawicielami KPP w Łęczycy

W środę 10.01.18 w ZSP nr 1 w Łęczycy zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Zespołu Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Prelekcję dla uczniów klas I Tsp, I Tżu, II Tżu, II Tch i II CG wygłosili: mł. asp. Amadeusz Kościelski i mł. asp. Jarosław Kaftan.

Główną tematyką spotkania było bezpieczeństwo uczniów podczas zbliżających się ferii zimowych. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na sposoby zapewnienia sobie bezpieczeństwa jako uczestnikom ruchu drogowego. Przypomnieli jakie zagrożenia mogą wiązać się z nieodpowiedzialnym zachowaniem w czasie korzystania z lodowisk powstałych na zbiornikach wodnych lub rzekach.

Drugim ważnym tematem poruszonym przez funkcjonariuszy były objawy cyberprzemocy i stalkingu. Policjanci udzielili informacji gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ich ofiarą. Przestrzegali także przed odwiedzaniem niebezpiecznych stron internetowych i ściąganiem z sieci nieznanych plików, które mogą ułatwić hakerom włamanie do komputera. Ostrzegali również przed umieszczaniem na portalach społecznościowych informacji dotyczących siebie lub rodziny.

Ważnym wątkiem spotkania były objawy demoralizacji oraz odpowiedzialność karna osób nieletnich.

Uczniowie zapoznani zostali także z zaletami wykorzystania aplikacji: "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji, zwłaszcza że funkcjonariusze przytaczali mnóstwo przykładów z życia codziennego co dodatkowo wzmocniło przekazywane treści. Na koniec Policjanci życzyli naszym uczniom miłych ferii, apelując jednocześnie o rozwagę i rozsądek.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.