Uczniowie ZSP Nr 1 w Łęczycy Laureatami i Finalistami Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”


Kamil Turkowski, który kształci się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy i Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy zajął drugie miejsce w finale centralnym XLVI Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w kwalifikacji B.5 – montaż systemów suchej zabudowy. Kamil uzyskał 182 punkty i otrzymał tytuł laureata i finalisty.

ZSP Nr 1 w Łęczycy reprezentował również Adam Krawczyk, który w kwalifikacji B.5 – montaż systemów suchej zabudowy zajął VI miejsce.

W finale Centralnym brało udział sześciu najlepszych uczestników z całej Polski. Tegoroczna edycja Turnieju miała wyjątkową rangę, gdyż finał odbywał się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017.

Patronat Honorowy objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Wojewoda Wielkopolski, Prezydent miasta Poznań, Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa. Patronat merytoryczny sprawowała Wyższa Szkoła Techniczno-Przyrodnicza w Poznaniu.

W zawodach Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodach budowlanych. Uczniowie startują indywidualnie w poszczególnych eliminacjach: szkolnych, okręgowych oraz w finale centralnym. Laureaci i finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

Składamy serdeczne podziękowania dla osób, które pomogły w zorganizowaniu i dofinansowaniu wyjazdu: Starosty Łęczyckiego Wojciecha Zdziarskiego oraz Zarządu Powiatu Łęczyckiego, Prezesa Jadwigi Piaskowskiej i Zarządu Banku Spółdzielczego Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy, Dyrektora Krzysztofa Bekalarczyka i Zarządu Tubądzin Management Group Sp. z o.o. Rady Rodziców przy ZSP NR 1, Pana Janusza Jankowskiego ze Starostwa Powiatowego w Łęczycy.


Zapraszamy do galerii zdjęć.


Strona stworzona przez Łukasza Szczecha przy użyciu szablonu maeioska by Gabfire
oraz materiałów opracowanych i zgromadzonych przez p. Urszulę Kasierską